Porady dotyczące czyszczenia czujnika

Oprócz innych elementów, system Siloview zawiera czujnik, który mierzy ciśnienie płynu. Wartość ta jest przeliczana na współczynnik zużycia wykorzystywany do ponownego napełniania silosu w odpowiednim czasie.

Aby zapewnić prawidłowe pomiary wartości, należy wyeliminować możliwość występowania zanieczyszczeń lub przeszkód pomiędzy czujnikiem i paszą.

Niestety kawałki paszy lub brudny czujnik mogą skutkować niedokładnymi pomiarami.

Czujnik należy czyścić co trzy miesiące - lub na prośbę firmy Duynie Feed - aby upewnić się, że podawane pomiary są prawidłowe. Instrukcja ta zawiera wskazówki dotyczące czyszczenia czujnika. W przypadku wystąpienia problemów, należy skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta dzwoniąc na numer +48 718 811 200 o każdej porze.

Narzędzia

Przed przystąpieniem do czyszczenia czujnika należy przygotować wiadro z niewielką ilością wody i miękką szmatkę.

Krok 1: Zamknąć zawór

Należy zamknąć zawór, aby zapobiec wylewaniu się zawartości zbiornika przez otwór. Należy przestawić niebieską dźwignię tak, aby była ona ustawiona pod kątem prostym do zaworu. Aby zapobiec przypadkowemu otwarciu lub zamknięciu dźwigni, została ona wyposażona w klamrę zabezpieczającą, którą należy przesunąć w kierunku uchwytu, zanim będzie można przekręcić dźwignię.

KLAMRA OTWARTA ZAMKNIĘTA

 

Krok 2: Zdemontować czujnik z zaworu

Należy zdjąć czujnik z zaworu przekręcając miedzianą część o ćwierć obrotu.
Ostrożnie wyczyścić głowicę używając w tym celu szmatki i niewielkiej ilości wody. Poniższe zdjęcie przestawia czysty czujnik.

Krok 3: Opłukać zawór

Postawić wiadro pod zaworem i ostrożnie otworzyć zawór. Pozwolić, aby odrobina paszy wypłynęła do chwili, gdy pasza zacznie wypływać z pełnym natężeniem. Wszelkie kawałki paszy wpadną do wiadra. Teraz zamknąć zawór.
Pamiętać o klamrze!

Krok 4: Zakończyć czyszczenie

Umieścić czujnik ponownie na zaworze i przekręcić go o ćwierć obrotu. Upewnić się, że został on odpowiednio zabezpieczony i otworzyć zawór w celu ponownego dokonania odczytu pomiarów.

Korzystamy z plików cookie w celach funkcjonalnych, analitycznych i marketingowych, aby zagwarantować właściwe funkcjonowanie naszej strony oraz zwiększyć jej przyjazność dla użytkownika. Polityka dotycząca plików cookie dostępna jest tutaj.